Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Čokoládová fontána na svatbu.
Fontána na čokoládu (například ANT 8060) bude exkluzivní ozdobou svatební hostiny. Fontánu na čokoládu můžete nabízet hostům jako samostatný dezert a zároveň může být skvělou ozdobou večera.

Čokoládová fontána na dětskou oslavu
Překvapte každé dítě kouzelným vodopádem z čokolády. Radost je zaručena nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče!

Čokoládová fontána na narozeniny
Hosty můžeme potěšit neobyčejným dezertem – fontánou na čokoládu. Takové překvapení si určitě každý zapamatuje! Celý popis


Co je čokoládová fontána » Co je fontána na čokoládu
Čokoládová fontána: úžasný host na vaší oslavě
Čokoládová fontána

Rodinná oslava, výročí, banket nebo večeře — tekutá čokoláda, která proudí po kaskádách, určitě dodá punc originality každé příležitosti a promění ji ve výrazný a nezapomenutelný zážitek. Estetický požitek z lákavé čokolády je doplněný neuvěřitelně chutnými dezerty, které si každý může připravit sám tak, že namočí do čokolády běžné ovoce, exotické ovoce, cukroví, a dokonce i sýr. Prostřednictvím internetového obchodu www.svetfontan.cz vám rádi pomůžeme změnit každou oslavu na kouzelnou show!

Čokoládová fontána na svatbu

Fontána na čokoládu (například ANT 8060) bude exkluzivní ozdobou svatební hostiny. Vaši hosté budou nesmírně potěšeni chutnou a voňavou čokoládou. K fontáně se podává ovoce: banán, jahody, kiwi. Skvělým doplňkem k čokoládě bude také miska s malými sušenkami a jemnými pusinkami. Fontánu na čokoládu můžete nabízet hostům jako samostatný dezert a zároveň může být skvělou ozdobou večera.

Čokoládová fontána na dětskou oslavu

Překvapte každé dítě kouzelným vodopádem z čokolády. Malí mlsounci přivítají takový „živý dort“ s nadšením. Mimo jiné bude fontána na čokoládu zábavnou hrou: dítě si samo může připravit dobrotu. Radost je zaručena nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče!

Čokoládová fontána na narozeniny

Narozeniny musí být plné radosti, zábavy a překvapení, dárků a veselého smíchu. Hosty můžeme potěšit neobyčejným dezertem — fontánou na čokoládu. Takové překvapení si určitě každý zapamatuje!

Fontána na čokoládu může mít od 2 do 7 pater. Čím významnější jubileum, tím vyšší může být čokoládová fontána!

Mechanismus čokoládové fontány

Fontána na čokoládu se skládá ze základny fontány, věže fontány a spirály. Čokoláda je vedena z mísy fontány po věži díky rotaci spirály a stéká po patrech v krásných kaskádách do mísy fontány. Pod mísou se nachází ohřevný prvek, díky němuž voňavá čokoláda nezatuhne a v podobě jemných vlnek stéká po patrech.

Samotné fontány na čokoládu se dělí na základě těchto charakteristik:

 • Výška (od 20 do 150 cm)
 • Počet pater (od 2 do 7)
 • Objem mísy na čokoládu (od 0,5 kg do 15 kg)

V našem obchodě si můžete zakoupit fontánu na čokoládu jak pro domácí, tak i pro profesionální účely, a také čokoládu do ní určenou.

Fontána na čokoládu: jak se používá

Koupili jste si čokoládovou fontánu a teď nevíte, jak se k ní postavit? Zde se pokusíme stručně a jasně popsat, jak se čokoládová fontána používá.

Příprava fontány (instalace a vyrovnání)

 1. Všechny odnímatelné části a nerezovou misku omyjtev horké mýdlové vodě. Pečlivě vysušte. ZAMEZTE VNIKNUTÍ VODY NEBO JINÉ KAPALINY DO ZÁKLADNY ČOKOLÁDOVÉ FONTÁNY. NEPONOŘUJTE ZÁKLADNU DO VODY.
 2. Před složením umístěte fontánu na čokoládu na stabilní povrchv blízkosti elektrické zásuvky. Pro správné fungováníje nutné, aby se fontána nacházela ve vodorovné poloze.
 3. Uchyťte spodní část kaskádové věže na tři zarážky, kterévystupují ze středu misky fontány. Kaskádovou věž uložtedo těchto zarážek jemně, ale současně pevně, aby došlok bezpečnému uchycení.
 4. Otočnou spirálu vložte do otvoru pro spirálu. Otáčejtedoleva a doprava, dokud zářez ve spodní části spirálybezpečně nezapadne na svoje místo.

Pro správný provoz fontány a pro docílení toho, aby čokoláda rovnoměrně stékala po kaskádách a vytvářela souvislý závěs,je zapotřebí, aby byla pevně položena na stabilním povrchu,jako je např. kuchyňská linka nebo stůl, a aby byla správněvyrovnána.

 1. Poté, co fontánu položíte na stabilní povrch, se pomocí vodováhy nebo pravítka přesvědčte, zda se nacházíve vodorovné poloze.
 2. Mírně otáčejte nastavitelnými opěrnými knoflíky (umístěnými pod základnou v přední části fontány) ve směru hodinových ručiček pro zvýšení fontány, neboproti směru hodinových ručiček pro její snížení.
 3. Otáčejte knoflíky ve směru, nebo proti směru hodinovýchručiček, dokud není zařízení ve vodorovné poloze.

Spuštění fontány na čokoládu

 1. Přepojte spínač do režimu ohřevu a během 5 minut nahřejte mísu.
 2. Vlijte do mísy rozpuštěnou čokoládu.

Zapněte motor fontány. Spirála povede čokoládu z mísy do pater. Oslava začíná.

Čokoláda teče nerovnoměrně. Možné příčiny.

Ve věži se nahromadil vzduch
Zastavte fontánu na čokoládu na 30 sekund a pak ji znovu zapněte. Pokud to bude nutné, postup zopakujte.

Čokoláda se přehřála, následkem čehož zkaramelizovala
Použijte novou čokoládu.

V čokoládě není dostatečné množství kakaového másla/rostlinného másla a je příliš hustá
Přidejte do čokolády kakaové máslo/rostlinné máslo v poměru 10 g másla na 100 g čokolády

Fontána na čokoládu je špatně vyrovnána
Ujistěte se, že přístroj stojí na pevném rovném povrchu. K vyrovnání použijte nastavitelné nožky základny fontány

Ve fontáně necirkuluje dostatečné množství čokolády
Rozpusťte potřebné množství čokolády a přidejte ji do fontány