Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Čokoládová fontána na svatbu.
Fontána na čokoládu (například ANT 8060) bude exkluzivní ozdobou svatební hostiny. Fontánu na čokoládu můžete nabízet hostům jako samostatný dezert a zároveň může být skvělou ozdobou večera.

Čokoládová fontána na dětskou oslavu
Překvapte každé dítě kouzelným vodopádem z čokolády. Radost je zaručena nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče!

Čokoládová fontána na narozeniny
Hosty můžeme potěšit neobyčejným dezertem – fontánou na čokoládu. Takové překvapení si určitě každý zapamatuje! Celý popis


Co je čokoládová fontána » Chuťovky k čokoládové fontáně
Pochoutky k čokoládové fontáně.

Co můžeme namáčet do čokoládové fontány?

Čokoládová fontána vděčí za svou popularitu nejen velmi chutné čokoládě, ale také výbornému občerstvení, které do čokolády hosté namáčejí. Podtrhnout plnou chuť čokolády vám pomohou správně vybrané pochoutky. Co tedy můžeme namáčet do čokoládové fontány?

Když připravujeme oslavu, musíme mít na paměti, že je každý člověk jiný. Abyste se zavděčili chuťovým buňkám všech, snažte se prostřít stůl s čokoládovou fontánou co nepestřeji různými druhy občerstvení.

Čokoládová fontána

Nejdůležitější pravidla pro výběr a přípravu občerstvení

Když servírujete občerstvení k čokoládové fontáně, musíte jej nakrájet na souměrné kousky – mělo by se celé vejít do úst. Pečené pochoutky i ovoce takovéto velikosti se bez problémů napichují na napichovátka, je méně pravděpodobné, že se během namáčení do čokolády zlomí, a hostům se budou dobře jíst. Nikdy nepoužívejte křehké a drolivé potraviny. Ořechy, drolivý piškot a sušenky atd. budou plavat v čokoládě a odrazovat hosty. Kromě toho je velká pravděpodobnost, že se přístroj ucpe a rozbije.

Ovoce k čokoládové fontáně

Servírovat čerstvé ovoce k čokoládové fontáně je vždy výborný nápad. Ovoce, jako například jahody, višně (třešně), hroznové víno, maliny, banány, mandarinky, pomeranče, ananas, patří mezi nejoblíbenější pochoutky. Snadno se namáčejí do čokolády a dobře se jí. Je to nejen neuvěřitelně chutné, ale i málo kalorické, takže hosté, kteří si pečlivě hlídají postavu, si bez problémů dopřejí tento lákavý dezert.

Bez obav můžete kombinovat všechny druhy ovoce s jakýmkoli druhem čokolády (mléčnou, bílou nebo hořkou) – ať nabídnete jakoukoli kombinaci, všechno bude chutnat výborně. Přesto ale existuje názor, které druhy ovoce a čokolády se k sobě hodí nejlépe:

  • Maliny, borůvky, meruňky a jablko – s bílou čokoládou
  • kousky jahod, ananasu a kiwi – s mléčnou čokoládou
  • sladké ovoce, sušené ovoce – s hořkou čokoládou

Abyste zabránili tmavnutí jablek, jahod a hrušek, použijte potravinovou fólii – nijak neovlivní jejich chuť a uchová je čerstvé po mnoho hodin.

Čokoládová fontána
Čokoládová fontána

Pečené pochoutky k čokoládové fontáně

Neuvěřitelně chutně vypadají vedle čokoládové fontány čerstvě upečené pochoutky. Světlý nebo čokoládový piškot, minisušenky, jablečný koláček, cheesecake, křehký korpus, profitteroles bez náplně, čerstvé pečivo…Zkušenosti ukazují, že takové občerstvení je stejně oblíbené jako ovoce – hosté si s velkým potěšením pochutnají na servírovaných pečených pochoutkách.

Sladká senzace: cukrářské výrobky k čokoládové fontáně

Praví mlsouni výraz „příliš sladké“ neznají! Abyste uspokojili přání všech hostů, připravte talířek se sladkostmi, které lze také namáčet do teplých čokoládových vln. Voňavá sladká pěna, cukrové želé, marmeláda, marshmallows, lanýže – všechno to jsou výborné varianty, které pomáhají zpestřit švédský stůl a vytvořit tu pravou sladce slavnostní náladu.

Čokoládová fontána

Sušené ovoce: úsporné a výborné

Někdy se stává, že se kvalitní čerstvé ovoce nedá jen tak sehnat. V takovém případě přidejte k ostatnímu občerstvení k čokoládové fontáně i sušené ovoce. Hostům se určitě bude zamlouvat jejich sladká plná chuť.

Díky ceně, která je ve srovnání s čerstvým ovocem (to je občas těžké sehnat) výhodná, a dlouhé době trvanlivosti je sušené ovoce výborným a úsporným řešením. Ale nejdůležitější je, že kombinace sušeného ovoce s čokoládou má úžasnou chuť, která určitě všem přijde vhod.

Když budete prostírat stůl s čokoládovou fontánou, myslete na rovnováhu. Vyberte několik cenově dostupných druhů čerstvého ovoce, například banány, pomeranče a jablka a přidejte k nim sušené ovoce: meruňky, velké rozinky (tmavé a světlé), fíky, sušené švestky, datle, kandované ovoce. Vaši hosté si budou rádi pochutnávat na takovém výborném a vybraném dezertu.

Občerstvení k „letní“ čokoládové fontáně

Léto je doba, kdy jsou lidé nejvíce naladěni na odpočinek a na různé oslavy. Protože je to horké období, nabídněte k čokoládové fontáně osvěžující občerstvení. Čerstvé vychlazené ovoce se k tomuto účelu výborně hodí a navíc je v létě na pultech obchodů hojně zastoupeno. Letní ovoce (jahody, borůvky, maliny a ostružiny) servírované na napichovátkách vypadají velmi lákavě a chuťově jsou neuvěřitelně osvěžující. Zkuste ponořit tuto kombinaci do hořké čokolády - bude vám chutnat!

Kousky mraženého banánu v kombinaci s mléčnou čokoládou je svěží potěšení, které si získalo srdce mnoha lidí.

A co zmrzlina? Osvěžující zmrzlina, politá pravou čokoládou… bílou, mléčnou, hořkou – nebo všemi třemi současně! Podle vybrané zmrzliny zvolte druh čokolády: například bílá čokoláda se výborně hodí k banánové a kávové zmrzlině.

Čokoládová fontána
Čokoládová fontána

Pochoutky pro labužníky

Mléčnou čokoládu milují všichni. Dokonce i ti, kteří dávají přednost hořké nebo bílé, si rádi pochutnají na belgické mléčné čokoládě, zvláště jestli je doplněna vhodným občerstvením.

Abyste podtrhli plnou chuť mléčné čokolády, připravte nejen sladké, ale i slané dezerty. Slané preclíky, slané tyčinky, kousky popcornu a dokonce sýr – nebojte se svým hostům nabídnout i takovéto kombinace. Mezi nimi se jistě najde labužník, který náležitě ocení toto občerstvení.

Čokoládová fontána

Chuťovky k čokoládové fontáně

Proč nepřipravit různé sladké chuťovky, které jsou výtečné ve spojení s čokoládou z fontány? Když vytváříte takové chuťovky, nemyslete jen na chuť, ale také na vzhled občerstvení.

Důležitá je barva, tvar i struktura. Například spojení chuti čokoládového piškotu a višňového minimuffinu vypadá dobře, ale dva kousky pečeného cukroví za sebou může být pro některé hosty až až. Místo toho doporučujeme umístit vedle sebe občerstvení různých druhů: čerstvé ovoce spolu s pečenými zákusky, pečené pochoutky spolu se sladkostmi a sladkosti s čerstvým ovocem. Výjimku tvoří čerstvé ovoce: špízy vytvořené jen z ovoce – klasická kombinace, která má skvělou chuť a vypadá nádherně! Využijte jednoduché kombinace, jakými jsou například chuťovky s jahodami a světlým piškotem. Šťavnaté červené jahody budou vypadat ještě luxusněji vedle nadýchaného piškotu nebo marshmallows. Hostům, kteří zbožňují sladkosti, určitě padne do oka chuťovka s kousky čokoládového piškotu a marshmallows. Nakombinujte různobarevné bezé s vhodnou barvou ovoce: zelené bezé s kousky ananasu, růžové s kousky jahod atd. Zajímavě vypadá například tato varianta: kousek čokoládového piškotu, na něm jahoda a kousek vanilkového piškotu. Stejně lze kombinovat také kousky cheesecaku.

Takové sladké chuťovky u čokoládové fontány určitě přilákají pozornost každého. Váš stůl bude vypadat úžasně a hosté si odnesou ty nejchutnější vzpomínky.

Čokoládová fontána
Čokoládová fontána