Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Čokoládová fontána na svatbu.
Fontána na čokoládu (například ANT 8060) bude exkluzivní ozdobou svatební hostiny. Fontánu na čokoládu můžete nabízet hostům jako samostatný dezert a zároveň může být skvělou ozdobou večera.

Čokoládová fontána na dětskou oslavu
Překvapte každé dítě kouzelným vodopádem z čokolády. Radost je zaručena nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče!

Čokoládová fontána na narozeniny
Hosty můžeme potěšit neobyčejným dezertem – fontánou na čokoládu. Takové překvapení si určitě každý zapamatuje! Celý popis


Co je čokoládová fontána » Ozdoba čokoládové fontány
Ozdoba čokoládové fontány. Co dělat s čokoládovou fontánou?

Vzhled čokoládové fontány

Nejdůležitější „ozdobou“ fontány jsou ladně stékající nádherné vlnky vynikající čokolády. Podrobná doporučení týkající se výběru a přípravy čokolády v čokoládové fontáně najdete v článku:

Jakou čokoládu lze použít v čokoládové fontáně?

5 způsobů přípravy čokolády do čokoládové fontány.

. Nehledě na to, že samotná čokoládová fontána vypadá krásně, mnozí zdobí její základnu tak zvanou „sukničkou“ - návlekem, vyrobeným z látky a zdobeným různými dekorativními prvky. Aby suknička fontány držela co nejlépe, připevňuje se pomocí široké gumičky. Nejčastěji se pro výrobu sukniček používají látky jako atlas, umělé hedvábí, organza.

Čokoládová fontána

Kam umístit stůl s čokoládovou fontánou?

Pokud plánujete oslavu, mějte na paměti, že čokoládová fontána by neměla stát venku ani v blízkosti ventilačních přístrojů (ventilátorů, klimatizace atd.)

Je to z několika příčin:

  • když do čokolády foukne i ten nejlehčí větřík, letí na oblečení hostů a na stůl
  • venku je velká pravděpodobnost toho, že do čokolády napadá listí, prach a také všelijaký hmyz

Mimo jiné dbejte na to, aby stůl, a tedy i samotná fontána na čokoládu, stály na pevném rovném povrchu. V opačném případě bude čokoláda stékat nerovnoměrně a zničí celý slavnostní vzhled „čokoládového stolu“. Pokud nejde zabránit menšímu sklonu, pak se snažte dosáhnout toho, aby byl přístroj v co nejrovnější poloze pomocí nastavitelných nožek fontány.

Nutné vybavení pro fontánu na čokoládu

Je nezbytné zajistit dostatečné množství vybavení – napichovátek, dezertních talířků a ubrousků. Pokud budete používat čokoládovou fontánu, musíte vzít do úvahy následující specifika tohoto nevšedního přístroje:

  • Napichovátka se používají jen jednou, poté se vyhazují, proto je důležité počítat s dostatečným množstvím napichovátek na každého hosta (berte také v úvahu, že každý host půjde k fontáně několikrát).
  • Nešetřete na ubrouscích: musí jich být dost pro všechny. Přitom je velmi důležité, aby byly na stole rozmístěny rovnoměrně, aby je měl každý host pohodlně k dispozici.
  • Zajímavým nádobím jsou malé mističky. Hosté si do nich mohou hravě nalít čokoládu a jednoduše ji pít nebo do ní namáčet různé pochoutky.
Čokoládová fontána

Občerstvení k čokoládové fontáně

Různé varianty pochoutek, které se podávají k čokoládové fontáně, jsou popsány v článku Pochoutky k čokoládové fontáně.. Zde připomeneme specifika, která je potřeba brát v úvahu při přípravě takového občerstvení:

  • Kousky musí být souměrné a musí se vejít celé do úst. Pečené pochoutky i ovoce takovéto velikosti se bez problémů napichují na napichovátka, je méně pravděpodobné, že se během namáčení do čokolády zlomí a hostům se budou dobře jíst.
  • Nepoužívejte křehké a drolivé potraviny. Ořechy, drolivý piškot a sušenky atd. budou plavat v čokoládě a odrazovat hosty. Kromě toho je velká pravděpodobnost, že se přístroj ucpe a rozbije.
Čokoládová fontána

Příklady použití čokoládových fontán

Čokoládová fontána
Čokoládová fontána
Čokoládová fontána